071 5132 263
Wij zijn een SCOL school
Home Nieuwsbrief Nieuwsbrief 21

Nieuwsbrief 21

6 februari 2021 | Nieuwsbrief

monicaBeste ouders,Precies een jaar geleden was ik met collega’s op reis door Zuid-Afrika. Op reis door een andere wereld. Ik beschreef in een column mijn belevenissen in deze complexe samenleving. En ik eindigde met de zin: “Ik koester ons normaal”. Waarmee ik de normale situatie bedoelde op onze eigen fijne school.

 

We zijn een jaar verder en dat jaar heeft ons veel afgenomen, maar hopelijk ook wat gebracht.

Toen ik vrijdagmiddag mijn mail over de nieuwe afspraken en protocollen nog eens na las, kon ik daarin onze school niet herkennen. Onze eigen Josephschool-gemeenschap staat heel ver af van een school gedicteerd door regels. Die grote school, die zo intiem aan voelt, waar kinderen én hun ouders zich welkom voelen. En nu lijkt het wel een militaire exercitie met veel do’s en vooral veel don’t s. Als u dat ook zo ervaart, hoop ik dat u de urgentie wel begrijpt, net zoals het team van de Joseph moet accepteren dat het is zoals het is. En van tijdelijke aard.

Ik blijf hoopvol gestemd en verheug me enorm op het weerzien met de kinderen. Het zal voor een aantal kinderen bést pittig zijn om opnieuw te moeten leren om afscheid te nemen en zelfstandig dat grote gebouw binnen te moeten gaan. Maar ondanks een aantal restricties is het een gewone fijne schooldag. Het weerzien met de vriendjes, de leerkracht en het ritme van de dag, maken het voor de kinderen snel weer licht en ontspannen. Daar ben ik écht van overtuigd.

Ik weet dat de leerkrachten alles uit de kast gaan halen om ervoor te zorgen dat de kinderen zich weer thuis voelen. Er zal een nieuwe storming-forming en norming fase doorlopen worden. Hoe gaan we ook alweer met elkaar om, welke afspraken hebben we nodig om het fijn te hebben en hoe doen we dat. Ik hoop dat het team u blijft informeren via de blogs, zodat u toch kleine inkijkjes houdt in het schoolse leven van uw kind.

Mijn motto voor deze maandag is:

ALLE STUITERBALLEN TERUG NAAR SCHOOL!

joop      stuiter

Meester Joop zit klaar om de stuiterballen uit te delen  en ook wij zijn er klaar voor

Ik sluit af met een luisterliedje. Als u daar zin in heeft, luister dan naar dit liedje: Anders.

Het is geschreven en wordt gezongen door een jonge theatermaker en moeder en geeft goed haar gevoel in deze periode weer.

We krijgen sneeuw! Breng de kinderen maandag lekker met de slee naar school ( en dat vreselijke mondkapje is bést lekker warm. Dat dan weer wel!)

En vertrouw erop dat de kinderen op hun plek zijn, in hun eigen vertrouwde omgeving. En voor de nieuwe 4-jarige kleuters: voel je welkom!

Samen met u doen we ons best!

 

 

Uit de groep – Boekentegoed

kinderboekBeste ouders,

Hartelijk dank dat velen van u het afgelopen najaar heeft meegedaan aan de spaaractie tijdens de kinderboekenweek!

Dit was een actie waarbij ouders van kinderen een actiebon met de kassabon van hun aankoop konden inleveren in de winkels van boekhandel de Kler.
De Kler stelde 20% van het aankoopbedrag aan boeken beschikbaar voor de schoolbieb!

Door de lockdown heeft de afronding van deze actie wat vertraging opgelopen maar hier komt dan toch de uitslag ….

In totaal is er voor de school € 2050.71 aan kassabonnen ingeleverd. Dat betekent dat de school een boekentegoed ontvangt van € 410.47! Daar zijn we natuurlijk heel blij mee!

Namens de leeswerkgroep
Joyce van de Wetering- Westerling
leerkracht /leescoördinator/taalcoördinator

UW PRIVACY EN HET GEBRUIK VAN COOKIES

Deze website gebruikt cookies om de inhoud en de marketing van onze website te personaliseren, om extra functies te bieden en om websiteverkeer te analyseren. Per categorie; functioneel of marketing, wordt duidelijk aangegeven waar de cookies voor dienen. U kunt zelf bepalen welke cookies aan of uit mogen staan. Functionele cookies kunnen niet worden uitgezet, deze zijn noodzakelijk voor de werking van de website. Wanneer u direct op ‘Accepteren’ klikt dan gaat u akkoord met de toepassing van alle cookies binnen deze website. Meer informatie over privacy kunt u vinden op de privacypagina van SCOL.

Cookie instellingen ×

  • Functioneel

Deze website gebruikt cookies die voor de functionaliteit van de website noodzakelijk zijn. Denk aan basisfuncties, instellingen, pagina-navigatie en o.a. toegang tot beveiligde delen van de website. Zonder deze cookies kan de website niet naar behoren werken.

Pin It on Pinterest

Share This